Bugun...
SON DAKİKA

2018 EKPSS İçin Son Şans: Başvurular Yeniden Başladı.

Bilindiği üzere 2018 EKPSS başvuruları 6-21 Şubat tarihleri arasında alınmıştı. ÖSYM tarafından 2018 EKPSS Geç başvuruları bugün itibariyle başladı. İşte detaylar...
facebook-paylas
 Tarih: 13-03-2018 09:43:53  -   Güncelleme: 13-03-2018 09:58:53

2018 EKPSS İçin Son Şans: Başvurular Yeniden Başladı.

2018 EKPSS geç başvuruları başladı. İşte adayların yapması gerekenler ve tüm detaylar ile başvuru kılavuzu…

 

 

2018 Nisan ayında yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için geç başvurular bugün itibariyle (13.03.2018) başlıyor. ÖSYM tarafından verilen yol haritasında özellikle engel bilgileri güncel olmayan adayların Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine giderek Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı almaları gerektiğinin altı çizildi.

 

 

Adaylar Başvuru bilgilerinin Aday İşlemleri Sistemine girilmesinin yeterli olmadığına dikkat çeken ÖSYM kılavuzunda, başvuru işleminin tamamlanması için mutlaka başvuru ücretinin belirtilen süre içerisinde yatırılması gerektiği, aksi halde başvurunun geçersiz sayılacağı belirtildi.

 

 

İşte Kılavuzdan Önemli Noktalar:

 

 

EKPSS Başvuru Süresi: 06-21 Şubat 2018

Geç Başvuru Süresi: 13-14 Mart 2018

Sadece Kura İçin Başvuru Tarihi: 02-16 Mayıs 2018

EKPSS Tarihi: 22 Nisan 2018 Saat: 10:00

EKPSS Sınav Ücreti: 110 TL (Bu ücretin 30 lirası aday tarafından 80 lirası ise aday adına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yatırılacaktır.)

Sadece Kura için: 15 TL

Başvuru Hizmet Ücreti: 5 TL

 

 

Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Testlerde toplam 60 soru bulunacak ve sınav süresi 60 dakika olacaktır. Adayların engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun hazırlanmış testler, adayların engel durumlarına göre sınav uyarlamaları ile gerçekleştirilecektir.

 

 

ENGEL VE EĞİTİM BİLGİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLMAYAN ADAYLARIN YAPACAĞI İŞLEMLER

 

 

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) olan ve eğitim bilgileri ile EKPSS/KURA için gereken engel grubu bilgisinde değişiklik bulunmayanlar, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

 

 

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adayların önceki yıllarda yapılan ÖMSS ve/veya EKPSS için bildirdikleri engel bilgileri (hem 2014-EKPSS’ye hem de 2016-EKPSS’ye başvuran adayların 2016 engel grubu bilgileri) başvuru ekranında yer alacaktır.

 

 

Adaylar, ÖSYM’nin internet sayfasında “Bireysel Başvuru” alanındaki açıklamalar doğrultusunda işlemlerini yaparak başvurularını süresi içinde tamamlayacak ve sınav/kura başvuru ücretini yatıracaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü saat 23.59’da sona

erecektir.

 

 

Başvuru işleminin yapılması için başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve sınav/kura başvuru ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir.

 

 

Bunların dışındaki bütün adaylar başvurularını bir başvuru merkezinden yapmaları gerekmektedir.

 

 

BAŞVURU MERKEZİNDEN YAPILACAK BAŞVURULAR İÇİN:

 

Ösym’de son 50 ayda çekilmiş geçerli bir fotoğrafı olmayan, engel bilgileri eksik ya da değişiklik adaylar başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaktır.

 

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde EKPSS için gereken engel grubu bilgisi doğru ve geçerli olan ancak, fotoğraf veya eğitim bilgisi nedeniyle başvurusunu bir başvuru merkezinden yapması gereken adayların (Engel Bilgi Formunun Sınav Uygulamasına İlişkin Bilgiler alanında yapılmak istenen değişiklikler dâhil) yeniden ÖN KABUL VE TAAHHÜT BEYANI BELGESİ alması gerekmemektedir.

 

 

EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde EKPSS/KURA için gereken engel grubu bilgisi bulunmayan veya EKPSS/KURA engel grubu bilgisinde değişiklik olanlar öncelikle, kendileri için belirtilen tarihlerde, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet

adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve aşağıdaki belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir.

Sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgileri alanları yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi, her aday için görevli tarafından 2 nüsha düzenlenerek aday ve görevli tarafından imzalanacaktır. 2 nüsha olarak düzenlenen ve imzalanan bu belgenin bir nüshası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünde, bir nüshası adayda kalacaktır.

 

 

Adayların, Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne (varsa ilçe) giderken aşağıda belirtilen evrakı yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 

1.  Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun, %40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilmiş olan Engelli Sağlık Kurulu Raporu aslı ve fotokopisi

 

2.  Öğrenim durumu, diploma veya mezuniyet durumunu gösterir resmi belge aslı ve fotokopisi

 

3.  Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya pasaport aslı ve fotokopisi (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)

 

4.  Adayın engel grubunu veya durumlarını gösteren diğer belgeler (eğer var ise RAM raporları)

 

5.  EKPSS Aday Başvuru Formu

 

Birden fazla engeli olan adaylar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlisi ve adayın ortak kararı ile sadece bir engel grubunda EKPSS’ye başvurabilirler.

 

 

1.   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alan adaylar, ÖSYM başvuru merkezlerinin birinden başvuru işlemlerini şahsen yapacaklardır. Başvuru merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adayların ÖSYM başvuru merkezine giderken aşağıda belirtilen belgeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur:

 

2.   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi,

 

3.   Doldurulmuş EKPSS Aday Başvuru Formu ve Engel Bilgi Formu,

 

4.   ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli eğitim bilgisi bulunmayan adayların öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava başvurduğu öğrenim düzeyinden mezun olabileceğini gösterir resmî belgenin onaylı bir örneği),

 

 

5.   Nüfus Cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport (Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (elle veya daktilo ile sonradan yazılmış veya ilave edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir, Başvuruda adayın kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir. Fotokopi vb. belge kabul edilmez.)

 

Başvuru merkezi görevlisi tarafından, adayın tüm belgeleri kontrol edilecek, adayın Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesindeki bilgiler ve Aday Başvuru Formu ile Engel Bilgi Formundaki bilgilerle birlikte web kamerayla alınacak fotoğrafı da (geçerli fotoğrafı yoksa) elektronik ortama aktarılacaktır.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış imzalı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi olmayan veya belgede imzası bulunmayan adayların Aday  Başvuru Formları kesinlikle işleme alınmayacaktır.

 

 

Diğer tüm detaylar ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN.

 

 

----------------------

 

EngelsizHaber Facebook Sayfamız: www.facebook.com/engelsizoku

EngelsizHaber Twitter Sayfamız: www.twitter/engelsizoku

Bu haber EngelsizHaber.Net tarafından yapılmıştır. www.engelsizhaber.net şeklinde açık ve aktif kaynak kullanılmaksızın yayınlanması yasaktır. 

  Bu haber 8189 defa okunmuştur.   Editör: Sefa Buran
  Kaynak: EngelsizHaber.Net

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekpss Haberleri
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  YAZARLARIMIZ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI YUKARI